Galeria 2021/22 Wielopole

Pasowanie na Przedszkolaka

Wrzesień i październik 2021…

Witamy w nowym roku szkolnym 2021/2022.
Dzielimy się wybranymi chwilami i wydarzeniami utrwalonymi za pomocą fotografii w naszym Oddziale Przedszkolnym w Wielopolu…

Listopad 2021 r.

10 listopada uczciliśmy Święto Niepodległości – dzieci wykonały flagi, biało-czerwone kwiaty, o godz. 11.11 odśpiewaliśmy hymn Polski.
19.11.2021 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – była pogadanka, przypomniano prawa i obowiązki dzieci.
22 listopada uczestniczyliśmy w wycieczce do Publicznej Biblioteki w Oleśnie. Zapoznaliśmy się z dziecięcym księgozbiorem, słuchaliśmy czytanych bajek, oglądaliśmy film „Renifer Niko ratuje świat”, jedliśmy pizzę.
24.11.2021 r. odbyły się w naszym Oddziale Przedszkolnym „Andrzejki”. Były tańce, zabawy, poczęstunek oraz wiele ciekawych wróżb…
25 listopada wspólnie z przedszkolakami z Ćwikowa pojechaliśmy na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Uczestniczyliśmy w warsztatach „Wybuchowa nauka”, oglądaliśmy bajkę o „Koziołku Matołku”, zapoznaliśmy się z postaciami z różnych bajek.
26.11.2021 r. mieliśmy „Dzień Pluszowego Misia” – wyklejaliśmy i kolorowaliśmy różne misie, oglądaliśmy bajkę o misiach.

Grudzień 2021 r.

6 grudnia do naszego Oddziału Przedszkolnego przyjechał św. Mikołaj. Dzieci z panią wychowawczynią przygotowały dla niego wiersz i piosenkę. Św. Mikołaj rozdał wszystkim wspaniałe prezenty… W tym samym dniu obchodziliśmy „Barbórkę” – mówiliśmy o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Przypomnieliśmy sobie historię powstawania węgla, dzieci zapoznały się ze strojem galowym górnika i górniczymi barwami, malowały symbole górnicze, oglądały bajkę o górnikach.