Galeria 2023_24 Wielopole

04.09.23 Rozpoczęcie Roku Przedszkolnego

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Przedszkolnego 2023/2024 w Oddziale Przedszkolnym w Wielopolu odbyło się w poniedziałek czwartego września o godzinie 11.00. W nowym roku przedszkolnym oddział nasz liczy 24 przedszkolaków. Serdecznie witamy wszystkich, a szczególnie nowe dzieci zapisane w bieżącym roku.

20.09.23  Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy wrzesień kończy się,

od najmłodszego aż po starszaka,

każdy świętuje Dzień Przedszkolaka.”

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy, aby Wasze święto było kolorowe, radosne i wypełnione uśmiechem. Wszystkiego najlepszego od wszystkich pań z przedszkola.

26.09.23 Zabawy na świeżym powietrzu

Ruch to zdrowie. Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu. Pogoda sprzyja, więc korzystamy. Dziś przedszkolaki bawiły się w znaną od dawna zabawę „w klasy” (hopscotch). Przy okazji powtórzyły liczby w języku angielskim. Następnie mogły porysować kredą na boisku przy przedszkolu. „Jest pogoda – jest zabawa”. Dzisiaj podczas zajęć na świeżym powietrzu przedszkolaki mogły poczuć się małymi artystami i wykorzystać swoje umiejętności podczas rysowania kolorową kredą na boisku. Efekty można zobaczyć poniżej.

30.09.23 Dzień Chłopaka

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W przedszkolu obchodziliśmy go także, wszyscy chłopcy przyjmijcie życzenia: „Wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości, dobrego odpoczynku i moc słodyczy. Tego WAM dzisiaj każda dziewczynka i każda pani życzy.”

6.10.23 Zdrowe żywienie – sałatki

„Jemy zdrowo – kolorowo”. W tym tygodniu mówimy o owocach i warzywach. Dzisiaj podczas zajęć przedszkolaki przygotowały zdrowe szaszłyki z ulubionych owoców lub warzyw. Efekty tej pracy można obejrzeć na zdjęciach poniżej.

6.10.23 Akcja Kolega-Koledze

Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za włączenie się w zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu. Akcja prowadzona przez Szkolne Koło Caritas funkcjonujące w Szkole Podstawowej w Oleśnie.

10.10.23 Jesienny las

Temat tego tygodnia to „Jesień w lesie”. W dniu dzisiejszym przedszkolaki poznały nazwy i wygląd zwierząt, które można spotkać w lesie. Zapoznały się także z zasadami zachowania się w lesie. Rozmawialiśmy także o tym jak zwierzęta przygotowują się do nadchodzącej zimy.

 

13.10.23 Jesienne prace plastyczne

Przedszkolaki wykonywały ostatnio piękne prace plastyczno-techniczne związane z Jesienią i zwierzętami leśnymi. Prace można podziwiać na tablicach umieszczonych w naszej szatni. Dzisiaj przedszkolaki wykonały piękne jeżyki.

14.10.23 Dzień Nauczyciela

W imieniu wszystkich Pań pracujących w przedszkolu serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Przedszkolakom i ich Rodzicom za złożone życzenia oraz piękne kwiaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej zwanym Dniem Nauczyciela.

Dziękujemy.

09.11.23 Pasowanie na Przedszkolaka

„Pasowania nadszedł już czas, prawdziwym przedszkolakiem będzie każdy z was.”

9 listopada o godzinie 11.00 miało miejsce ważne wydarzenie „Pasowanie na przedszkolaka i starszaka” w Oddziale Przedszkolnym w Wielopolu. Tegoroczne pasowanie było połączone z obchodami 11 Listopada – Narodowego Święta Niepodległości. Występ predszkolaków rozpoczął się uroczystym śpiewem Hymnu Narodowego oraz recytacją wierszy o Polsce. W drugiej części przedszkolaki śpiewały i recytowały wiersze związane z przedszkolem oraz zasadami, które w przedszkolu trzeba przestrzegać. Po finałowym tańcu – Polonezie, przedszkolaki uroczyście Ślubowały przestrzegać zasad panujących w Przedszkolu. Po zakończonym występie Pan Dyrektzor Jarosław Bartoń pasował wszystkie dzieci na „Prawdziwych Przedszkolaków”. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz prezenty ufundowane przez rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za przygotowanie poczęstunku oraz wszelką pomoc w organizacji tej uroczystości.

10.11.23 Szkoła do Hymnu

10 listopada dokładnie o godzinie 11.11 nasze przedszkole włączyło się do akcji „Szkoła do Hymnu”. Przedszkolaki uroczyście zaśpiewały Hymn Polski, mając przypięte własnoręcznie wykonane biało-czerwone kotyliony.