Galeria 2023_24 Wielopole

04.09.23 Rozpoczęcie Roku Przedszkolnego

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Przedszkolnego 2023/2024 w Oddziale Przedszkolnym w Wielopolu odbyło się w poniedziałek czwartego września o godzinie 11.00. W nowym roku przedszkolnym oddział nasz liczy 24 przedszkolaków. Serdecznie witamy wszystkich, a szczególnie nowe dzieci zapisane w bieżącym roku.

20.09.23  Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy wrzesień kończy się,

od najmłodszego aż po starszaka,

każdy świętuje Dzień Przedszkolaka.”

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy, aby Wasze święto było kolorowe, radosne i wypełnione uśmiechem. Wszystkiego najlepszego od wszystkich pań z przedszkola.

26.09.23 Zabawy na świeżym powietrzu

Ruch to zdrowie. Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu. Pogoda sprzyja, więc korzystamy. Dziś przedszkolaki bawiły się w znaną od dawna zabawę „w klasy” (hopscotch). Przy okazji powtórzyły liczby w języku angielskim. Następnie mogły porysować kredą na boisku przy przedszkolu. „Jest pogoda – jest zabawa”. Dzisiaj podczas zajęć na świeżym powietrzu przedszkolaki mogły poczuć się małymi artystami i wykorzystać swoje umiejętności podczas rysowania kolorową kredą na boisku. Efekty można zobaczyć poniżej.

30.09.23 Dzień Chłopaka

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W przedszkolu obchodziliśmy go także, wszyscy chłopcy przyjmijcie życzenia: „Wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości, dobrego odpoczynku i moc słodyczy. Tego WAM dzisiaj każda dziewczynka i każda pani życzy.”

6.10.23 Zdrowe żywienie – sałatki

„Jemy zdrowo – kolorowo”. W tym tygodniu mówimy o owocach i warzywach. Dzisiaj podczas zajęć przedszkolaki przygotowały zdrowe szaszłyki z ulubionych owoców lub warzyw. Efekty tej pracy można obejrzeć na zdjęciach poniżej.

6.10.23 Akcja Kolega-Koledze

Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za włączenie się w zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu. Akcja prowadzona przez Szkolne Koło Caritas funkcjonujące w Szkole Podstawowej w Oleśnie.

10.10.23 Jesienny las

Temat tego tygodnia to „Jesień w lesie”. W dniu dzisiejszym przedszkolaki poznały nazwy i wygląd zwierząt, które można spotkać w lesie. Zapoznały się także z zasadami zachowania się w lesie. Rozmawialiśmy także o tym jak zwierzęta przygotowują się do nadchodzącej zimy.

 

13.10.23 Jesienne prace plastyczne

Przedszkolaki wykonywały ostatnio piękne prace plastyczno-techniczne związane z Jesienią i zwierzętami leśnymi. Prace można podziwiać na tablicach umieszczonych w naszej szatni. Dzisiaj przedszkolaki wykonały piękne jeżyki.

14.10.23 Dzień Nauczyciela

W imieniu wszystkich Pań pracujących w przedszkolu serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Przedszkolakom i ich Rodzicom za złożone życzenia oraz piękne kwiaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej zwanym Dniem Nauczyciela.

Dziękujemy.

09.11.23 Pasowanie na Przedszkolaka

„Pasowania nadszedł już czas, prawdziwym przedszkolakiem będzie każdy z was.”

9 listopada o godzinie 11.00 miało miejsce ważne wydarzenie „Pasowanie na przedszkolaka i starszaka” w Oddziale Przedszkolnym w Wielopolu. Tegoroczne pasowanie było połączone z obchodami 11 Listopada – Narodowego Święta Niepodległości. Występ predszkolaków rozpoczął się uroczystym śpiewem Hymnu Narodowego oraz recytacją wierszy o Polsce. W drugiej części przedszkolaki śpiewały i recytowały wiersze związane z przedszkolem oraz zasadami, które w przedszkolu trzeba przestrzegać. Po finałowym tańcu – Polonezie, przedszkolaki uroczyście Ślubowały przestrzegać zasad panujących w Przedszkolu. Po zakończonym występie Pan Dyrektzor Jarosław Bartoń pasował wszystkie dzieci na „Prawdziwych Przedszkolaków”. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz prezenty ufundowane przez rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za przygotowanie poczęstunku oraz wszelką pomoc w organizacji tej uroczystości.

10.11.23 Szkoła do Hymnu

10 listopada dokładnie o godzinie 11.11 nasze przedszkole włączyło się do akcji „Szkoła do Hymnu”. Przedszkolaki uroczyście zaśpiewały Hymn Polski, mając przypięte własnoręcznie wykonane biało-czerwone kotyliony.

23 listopada – Wycieczka do biblioteki

25 listopada – Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nasze przedszkolaki świętowały go już dziś. Obejrzały prezentację o znanych i nieznanych misiach, następnie poznały historię ustanowienia tego święta. Później układały puzzle i bawiły przyniesionymi misiami w takt „misiowych piosenek”. Na końcu wykonały pracę plastyczną „Mój miś”. Zachęcamy przedszkolaki do dalszego świętowania jutro wraz z rodzicami można obejrzeć bajkę o misiach o których dzisiaj rozmawialiśmy. (Gumisie, Miś Uszatek, Miś Yogi, Troskliwe misie).

 

30 listopada – Andrzejki

„W ostatnim dniu listopada,
powróżyć sobie wypada”.

Przedszkolaki tuż po obiedzie uczestniczyły dziś w zabawie andrzejkowej. Na początku zabawy odbyły się wróżby dotyczące przyszłości bliższej lub dalszej. Był też „wyścig pantofli”, losowanie szczęśliwych numerków czy imion. W dalszej części była zabawa taneczna przy muzyce. W jadalni czekał na wszystkich uczestników słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też za malowanie twarzy dzieciom podczas zabawy. Wszystkim zaangażowanym Rodzicom serdecznie dziękujemy.

 

4 grudnia – Barbórka

Barbórka – Dzień Górnika to tradycyjne święto górnicze obchodzone w Polsce 4 grudnia w dniu św. Barbary. Poza górnikami Barbórkę obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych – np. ropy naftowej czy gazu. Dziś przedszkolaki zapoznały się z zawodem górnika, kolorowali tematyczną kolorowankę oraz założyli tradycyjne galowe nakrycie głowy górnika- „czako”.

 

 

6.12.2023r. Wizyta Świętego Mikołaja

Już od rana dzieci wypatrywały Go przez okna przedszkola. I przybył z workami pełnymi prezentów. Przywitaliśmy Mikołaja wierszem i piosenką. Mikołaj powitał wszystkie dzieci i wręczył wyczekiwane prezenty. Następnie był czas na pamiątkowe zdjęcia i niestety Mikołaj musiał jechać w dalszą drogę do innych dzieci.

 

21.12.2023 grudnia.

W dniu dzisiejszym w grupie przedszkolnej mieliśmy wspólną Wigilię. Zaczęliśmy wspólną modlitwą, składaliśmy sobie życzenia i łamaliśmy się opłatkiem. Następnie dzieci miały na obiad tradycyjny barszczyk czerwony z uszkami oraz roladę makową.

21.12.2023r. Pokaz robienia PIZZY

Dziś po południu do Oddziału Przedszkolnego w Wielopolu przyjechał Mistrz robienia pizzy Pan Marcin Kozicki, który wykonał pokaz kręcenia i robienia pizzy. Następnie każdy przedszkolak mógł sam przygotować swoją pizzę, ze swoimi ulubionymi dodatkami. Po upieczeniu i wystudzeniu każdy mógł zjeść przygotowaną samodzielnie pizzę. Na koniec przedszkolaki podziękowały Panu Marcinowi za przyjazd oraz wspaniałe i pyszne warsztaty robienia pizzy.