Galeria 2023/24 Ćwików

Z życia przedszkolaków rok szkolny 2023-2024

Dn. 4.IX.2023r. w Domu Strażaka w Ćwikowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pan dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleśnie – Jarosław Bartoń serdecznie przywitał wszystkich zebranych (dzieci, rodziców oraz pracowników, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy wkroczyli w nowe progi) i życzył dobrego i bezpiecznego roku.  W bieżącym roku szkolnym (po raz drugi już) pracujemy w 3 oddziałach liczących ponad 60 dzieci w składzie : Renata Kinel, Anna Dudek, Katarzyna Kwapień, Anna Libirt, Agnieszka Hajdas, Iwona Chmura i Urszula Kmieć. Każdego roku we wrześniu przedszkolaki wraz z opiekunami maszerują pod pomnik, aby oddać hołd mieszkańcom Ćwikowa i wszystkim tym, którzy ofiarowali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. Zapaliliśmy znicze, pomodliliśmy się oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Korzystając z pięknej wrześniowej pogody odbyliśmy autokarową wycieczkę do Zalipia, gdzie zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci w Domu Malarek. Podziękowania składamy na ręce pani dyrektor Eweliny Sokołowskiej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczyły w warsztatach malarskich prowadzonych przez panie malarki i mogły wykazać się swoimi uzdolnieniami artystycznymi. Przedszkolaki zostały również zapoznane z historią tej znanej na całym świecie – Malowanej Wsi. Skorzystaliśmy również z atrakcji na świeżym powietrzu – placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Zalipiu.

3.10.2023r. –wyjazd do Kulkolandu w Radomyślu Wielkim

13.10.2023r. –wyjazd do kina w Dąbrowie Tarnowskiej na spektakl pt. „Kopciuszek”.

7,8.11.2023r. – warsztaty kulinarne w pizzerni Per Tutti w Dąbrowie Tarnowskiej. Wspólne przygotowywanie pizzy przy pomocy szefa kuchni, a następnie degustacja.

9.11.2023r. –wizyta przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. pogadanka z dziećmi na temat bezpieczeństwa oraz przybliżenie specyfiki pracy policjanta.

11.11.2023r.  – obchody 11 listopada w Przedszkolu. Przybliżenie historii i tradycji związanej z tym świętem.

16.11.2023r. –wyjazd autobusem szkolnym do Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie na Bajkowe Spotkanie z Bohaterem Książki –Franklinem.

27.11.2023r. –zabawa z misiami z okazji Dnia Pluszowego Misia.

cof

30.11.2023r. –Pasowanie na Przedszkolaka i Zabawa Andrzejkowa. Uroczyste przyjęcie przedszkolaków do grona dzieci Oddziału Przedszkolnego w Ćwikowie w Domu Strażaka. Wspólna prezentacja programu, poczęstunek oraz zabawa andrzejkowa.

4.12.2023r. –Barbórka-Górnicze Święto. Prace plastyczne w górniczych czapkach. Rozdanie prezentów przez PGNiG.

5.12.2023r. –Wyjazd do Kulkolandu w Radomyślu Wielkim. Zabawy, poczęstunek i spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Śnieżna sceneria i przyjazd Świętego Mikołaja na saniach do Przedszkola oraz rozdanie dzieciom prezentów.

11.12.2023r. –Wyjazd do Kina za Rogiem w Oleśnie na film o tematyce świątecznej pt. ,,Gwiazda Klary Mu”

 Jasełka

W dn. 27.01.2024r. odbyły się Jasełka pt. „Maleńka Miłość łączy pokolenia”, zorganizowane przez nasz Oddział Przedszkolny. Dzięki ogromnej pracy dzieci, rodziców, pracowników oraz współpracy wielu życzliwych nam osób byliśmy w stanie stworzyć wyjątkowy występ.  Nasze Jasełkowe spotkanie połączyliśmy z  Dniem Babci i Dziadka. Cała uroczystość rozpoczęła się teatrem cieni i symbolicznym tańcem z lampionami. Był to niezwykły pokaz ilustrujący historię św. Rodziny od momentu Zwiastowania do Narodzenia Pana Jezusa. Dzieci prezentowały swoje umiejętności w tańcu i śpiewie pastorałek przy akompaniamencie skrzypiec, akordeonów i organ. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w tym wielkim przedsięwzięciu, a były wśród nich także osoby, które do tej pory nie były w żaden sposób związane z naszą placówką. Cała uroczystość miała niezwykle przejmujący wymiar, a całym jej dopełnieniem był utwór pt. „ Przekażmy sobie znak pokoju”, wyśpiewany wspólnie przez chór rodziców i dziadków, naszą kadrę, dzieci oraz zaproszonych gości.

Bal Karnawałowy, Kulkoland, Z życia przedszkolaków

Tuż po zakończeniu uroczystości związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz Dniem Babci i Dziadka przyszedł czas na karnawał, a wraz z nim Bal Karnawałowy. Dzieci mogły przebrać się za ulubione postaci z filmów oraz bajek i zaprezentować się w pięknych strojach. Tańczyły, bawiły się przy muzyce, a po wszystkim czekał na nich poczęstunek.

Przedszkolaki odwiedziły również Kulkoland w Radomyślu Wielkim, który jak za każdym razem zapewnia wiele atrakcji. Przez blisko 3 godz. świetnie się bawili.

Poza tym przedszkolaki codziennie uczą się, dowiadują się o różnych ciekawostkach oraz wykonują prace plastyczne.

Święta majowe

Miesiąc maj rozpoczynają trzy bardzo ważne dla wszystkich dni: Święto Pracy, Święto Flagi oraz Święto Uchwalenia Konstytucji. Pierwsze majowe dni są dla nas Polaków świętem wolności i niepodległości. Tuż przed tymi dniami nasze przedszkolaki przypomniały sobie symbole narodowe, wysłuchały hymn Polski oraz wykonały prace plastyczne.

Góry Miechowskie

8 maja 2024 roku grupa starszaków z Oddziału Przedszkolnego wraz z klasami pierwszymi szkoły podstawowej wybrała się na wycieczkę do Rancza w Górach Miechowskich. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji takich jak: chodzenie po linie, wyścigi w workach, strzelanie
z łuku, przejażdżka na kucyku, warsztaty ogrodnicze, dojenie krowy, przeciąganie liny
i wspólne ognisko. Wszystkie przygotowane atrakcje sprawiły dzieciom wielką radość,
a uśmiech towarzyszył im przez cały pobyt w tym urokliwym miejscu. Wspólna zabawa trwała do godzin popołudniowych. Dzieci wróciły szczęśliwe.

Biblioteka

W poniedziałek 13 maja 2024 roku przedszkolaki w ramach zajęć wybrali się autobusem szkolnym do Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie na obchody Święta Bibliotekarzy. Wzięli udział w akcji  „ Dorośli Czytają Dzieciom” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Dzieci wysłuchały piękne wiersze i opowiadania, które były czytane przez przedstawicieli służb mundurowych, służby zdrowia oraz inne ważne osoby. Na miejscu czekały na dzieci również atrakcje w postaci pokazu sprzętu specjalistycznego i wyposażenia policyjnego oraz pożarniczego.

Zumba

16 maja był dla dzieci bardzo radosnym dniem. W naszym oddziale odbyły się warsztaty taneczne „Zumba Kids”, które prowadziła instruktor p. Edyta Węc. Taniec zumba dla dzieci to doskonała forma aktywności fizycznej, zapewniająca jednocześnie niebywałą zabawę. Dzieci na świeżym powietrzu miały możliwość doskonalić zarówno koncentrację jak i koordynację ruchową. Początek spotkania zaczął się rozgrzewką,  a następnie najmłodsi ćwiczyli podstawowe ruchy taneczne w rytm energicznej muzyki. Nie zabrakło również zabaw tanecznych i niespodzianek.