Galeria 2023/24 Ćwików

Z życia przedszkolaków rok szkolny 2023-2024

3.10.2023r. –wyjazd do Kulkolandu w Radomyślu Wielkim

13.10.2023r. –wyjazd do kina w Dąbrowie Tarnowskiej na spektakl pt. „Kopciuszek”.

7,8.11.2023r. – warsztaty kulinarne w pizzerni Per Tutti w Dąbrowie Tarnowskiej. Wspólne przygotowywanie pizzy przy pomocy szefa kuchni, a następnie degustacja.

9.11.2023r. –wizyta przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. pogadanka z dziećmi na temat bezpieczeństwa oraz przybliżenie specyfiki pracy policjanta.

11.11.2023r.  – obchody 11 listopada w Przedszkolu. Przybliżenie historii i tradycji związanej z tym świętem.

16.11.2023r. –wyjazd autobusem szkolnym do Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie na Bajkowe Spotkanie z Bohaterem Książki –Franklinem.

27.11.2023r. –zabawa z misiami z okazji Dnia Pluszowego Misia.

cof

30.11.2023r. –Pasowanie na Przedszkolaka i Zabawa Andrzejkowa. Uroczyste przyjęcie przedszkolaków do grona dzieci Oddziału Przedszkolnego w Ćwikowie w Domu Strażaka. Wspólna prezentacja programu, poczęstunek oraz zabawa andrzejkowa.

4.12.2023r. –Barbórka-Górnicze Święto. Prace plastyczne w górniczych czapkach. Rozdanie prezentów przez PGNiG.

5.12.2023r. –Wyjazd do Kulkolandu w Radomyślu Wielkim. Zabawy, poczęstunek i spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Śnieżna sceneria i przyjazd Świętego Mikołaja na saniach do Przedszkola oraz rozdanie dzieciom prezentów.

11.12.2023r. –Wyjazd do Kina za Rogiem w Oleśnie na film o tematyce świątecznej pt. ,,Gwiazda Klary Mu”

Dn. 4.IX.2023r. w Domu Strażaka w Ćwikowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pan dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleśnie – Jarosław Bartoń serdecznie przywitał wszystkich zebranych (dzieci, rodziców oraz pracowników, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy wkroczyli w nowe progi) i życzył dobrego i bezpiecznego roku.  W bieżącym roku szkolnym (po raz drugi już) pracujemy w 3 oddziałach liczących ponad 60 dzieci w składzie : Renata Kinel, Anna Dudek, Katarzyna Kwapień, Anna Libirt, Agnieszka Hajdas, Iwona Chmura i Urszula Kmieć. Każdego roku we wrześniu przedszkolaki wraz z opiekunami maszerują pod pomnik, aby oddać hołd mieszkańcom Ćwikowa i wszystkim tym, którzy ofiarowali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. Zapaliliśmy znicze, pomodliliśmy się oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Korzystając z pięknej wrześniowej pogody odbyliśmy autokarową wycieczkę do Zalipia, gdzie zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci w Domu Malarek. Podziękowania składamy na ręce pani dyrektor Eweliny Sokołowskiej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczyły w warsztatach malarskich prowadzonych przez panie malarki i mogły wykazać się swoimi uzdolnieniami artystycznymi. Przedszkolaki zostały również zapoznane z historią tej znanej na całym świecie – Malowanej Wsi. Skorzystaliśmy również z atrakcji na świeżym powietrzu – placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Zalipiu.