Galeria 2022/23 Ćwików

Dnia 1 września 2022 roku w Oddziale Przedszkolnym w Ćwikowie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Obecnie pracujemy w 3 oddziałach:
I oddział- to oddział starszaków, który liczy 15 dzieci
II oddział – dzieci cztero i pięcioletnie – 20 dzieci
III oddział – dzieci najmłodsze – 25 dzieci

10 listopada 2022 roku odbyła się doniosła uroczystość jaką było PASOWANIE na przedszkolaka. Wszyscy spotkaliśmy się w Domu Strażaka w Ćwikowie, gdzie po przygotowanym montażu słowno- muzycznym dzieci złożyły ślubowanie w obecności rodziców i zaproszonych gości. Następnie pan dyrektor S.P w Oleśnie dokonał pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci dostały dyplomy, medale z imieniem oraz słodkie upominki. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Zawsze możemy na Was liczyć.

Dnia 29.09.2022r. przedszkolaki z Ćwikowa uczestniczyły w uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Oleśnie imienia Bł. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przygotowaliśmy mozaikowy portret patrona szkoły, który składał się z ponad 1200 zdjęć. Każdy, kto przekroczył progi naszego oddziału może odnaleźć  siebie na tych zdjęciach oraz fotograficzną relację z życia przedszkolnego na przełomie minionych lat, czyli od momentu powstania oddziału – 1 wrzesień 2013r.  do września 2022roku. Nauczyliśmy się nowego hymnu szkoły oraz specjalnie na tę okazję powstał wiersz od przedszkolaków, który widnieje na tablicy przedstawiającej budynek przedszkolny opieczętowany rączką każdego dziecka. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak podniosłej i historycznej chwili tworząc cząstkę społeczności Szkoły Podstawowej w Oleśnie.

W trosce o tych co już odeszli..

25 listopada 2022r.w naszym Oddziale Przedszkolnym świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki przyniosły swoje ulubione pluszaki i zaprosiły je do wspólnej zabawy.

Dnia 25 listopada 2022 w naszym Oddziale Przedszkolnym odbyły się Andrzejki. Dzieci brały udział w wielu zabawach w których poznawały swoją przyszłość oraz wybrany zawód. Wróżby były przeplatane tańcami oraz zabawami przy wesołej muzyce.  W trakcie imprezy dzieci miały słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Jak na palecie artysty tak i w naszym życiu jest wiele kolorów.
Jednym z nich jest ten najpiękniejszy, który nadaje sens życiu
i budzi uśmiech na twarzy drugiego człowieka- jest to kolor dobroci….

  6.XII. przyjechał do przedszkolaków Św. Mikołaj wozem strażackim w obstawie druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ćwikowie. Wprawdzie cały czas wybierał się zaprzęgiem konnym, ale padający deszcz wymusił zmianę planów. Dzieci z wielką radością i przejęciem oczekiwały szczególnego gościa i przygotowywały się długo na spotkanie z Nim. Przedszkolaki napisały kolorowe listy, które zapakowały do samodzielnie ozdobionych kopert, a zaproszony do oddziału pan listonosz pomógł je dostarczyć Św. Mikołajowi. Dzieci Św. Mikołaja przywitały wierszami i piosenkami, a Mikołaj w zamian obdarował ich prezentami. Na pamiątkę tego miłego spotkania zrobiliśmy sobie indywidualne i grupowe zdjęcia. Mikołaj został zaproszony na następny rok i zapowiedział, że tym razem i On również postara się o odpowiednią pogodę.

W tym półroczu przedszkolaki z oddziału w Ćwikowie uczestniczyli w wielu spacerach i wycieczkach.

Nauka i zabawa to co najczęściej robią przedszkolaki.

lato

Jesień

Zabawa karnawałowa w naszym przedszkolu

KULKOLAND

 

W środę 26 października dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Ćwikowie radośnie spędziły czas w Sali Zabaw Kulkoland w Radomyślu Wielkim. Celem wycieczki było doskonalenie sprawności ruchowej oraz kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. Dzieci świetnie bawiły się w basenach kulkowych, na zjeżdżalniach oraz korzystały z innych atrakcji, które znajdowały się w obiekcie. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Dzieci do przedszkola wróciły radosne i szczęśliwe.

WARSZTATY ZALIPIE


W dniu 16.05.2023r. przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach, które były prowadzone przez panie malarki z Zalipia p. Magdalenę Bochenek i p. Bogusławę Miś. Warsztaty składały się z części ogólnej (pokaz slajdów dot. wsi Zalipie, opowiadanie o tradycji malowania kwiatów) i artystycznej (malowanie farbami motywów kwiatowych na drewnianych sercach, ozdabianie go wstążkami). Pięknie ozdobione serca przedszkolaki wręczyli swoim rodzicom.

WYJAZD DO BIBLIOTEKI

We wtorek 6 czerwca przedszkolaki wraz z opiekunami wybrali się do Biblioteki Publicznej
w Oleśnie na spotkanie z bohaterami książki A. A. Milne „Kubuś Puchatek”. Podczas spotkania, które zawierały elementy bajkoterapii, dzieci miały okazję zapoznać się z historią powstania książek o Kubusiu Puchatku oraz odkryć magiczny świat jego najlepszych przyjaciół. Dzieci aktywnie uczestniczyły w bajkowych pogadankach odpowiadając na pytania. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek oraz zakładkę do książki.

KINO SFERYCZNE

16 maja w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność oglądać bajki edukacyjne pod kątem 360 stopni. O te wspaniałe wrażenia i przeżycia zadbało Kino Sferyczne, które przyjechało do nas z Rzeszowa. Przedszkolaki zostali wprowadzeni w niezwykły świat oceanu i kosmosu, który mogli podziwiać z innej perspektywy. Po seansie dzieci uczestniczyły w pogadance dotyczącej przedstawionych w bajach treści.

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Nie mogło zbraknąć w tym dniu wspaniałych atrakcji. Nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ćwikowie, którzy prezentowali wozy strażackie, zaprosili nas na wspólną przejażdżkę oraz zorganizowali zabawę z wodą. Był piknik, poczęstunek dla dzieci oraz grill. Nie mogło zabraknąć też wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Tego dnia było mnóstwo śmiechu, radości i niespodzianek.

DZIEŃ RODZINY

Dnia 20.06.2023r. w naszym przedszkolu odbyło się jedno z najważniejszych uroczystości – Dzień Rodziny. Tego dnia nie mogło zabraknąć najbliższych osób tj, rodziców, dziadków, rodzeństwa i innych członków rodziny oraz zaproszonych gości. Przedszkolaki z okazji tego święta przedstawili program artystyczny, który odbył się w domu strażaka w Ćwikowie. Recytowali piękne wiersze, śpiewali piosenki i zaprezentowali wspaniałe układy taneczne. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim najbliższym przygotowane upominki i następnie wszyscy udaliśmy się na plac przedszkolny, gdzie były przygotowane kolejne atrakcje tj dmuchane zjeżdżalnie, przejazd bryczką, malowanie twarzy i robienie fryzurek dla dziewczynek oraz pokaz baniek mydlanych. Dla wszystkich gości przygotowany był poczęstunek i grill. Dzień Rodziny to wspaniały czas dla rodziców jak i dzieci, pełen radości, wzruszeń i śmiechu. Cieszymy się, że mogliśmy go spędzić w tak wspaniałym gronie.

ZAKOŃCZENIE ROKU

W dniu 23 czerwca 2023 roku odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Czas wspólnych zabaw i zajęć szybko minął aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Za ten cały rok bardzo wszystkim dziękujemy. Pragniemy podziękować naszym przedszkolakom za ich ciężką pracę, którą wykonywali w tym roku szkolnym. Dziękujemy także Rodzicom za ich wyrozumiałość, nieocenioną pomoc i zaangażowanie w życie przedszkolne. Tym przedszkolakom, którzy opuszczają nasze przedszkole, by rozpocząć naukę w klasie pierwszej życzymy wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji! Do zobaczenia.

Codzienne życie przedszkolaka