Galeria 2022/23 Ćwików

Dnia 1 września 2022 roku w Oddziale Przedszkolnym w Ćwikowie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Obecnie pracujemy w 3 oddziałach:
I oddział- to oddział starszaków, który liczy 15 dzieci
II oddział – dzieci cztero i pięcioletnie – 20 dzieci
III oddział – dzieci najmłodsze – 25 dzieci

10 listopada 2022 roku odbyła się doniosła uroczystość jaką było PASOWANIE na przedszkolaka. Wszyscy spotkaliśmy się w Domu Strażaka w Ćwikowie, gdzie po przygotowanym montażu słowno- muzycznym dzieci złożyły ślubowanie w obecności rodziców i zaproszonych gości. Następnie pan dyrektor S.P w Oleśnie dokonał pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci dostały dyplomy, medale z imieniem oraz słodkie upominki. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Zawsze możemy na Was liczyć.

Dnia 29.09.2022r. przedszkolaki z Ćwikowa uczestniczyły w uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Oleśnie imienia Bł. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przygotowaliśmy mozaikowy portret patrona szkoły, który składał się z ponad 1200 zdjęć. Każdy, kto przekroczył progi naszego oddziału może odnaleźć  siebie na tych zdjęciach oraz fotograficzną relację z życia przedszkolnego na przełomie minionych lat, czyli od momentu powstania oddziału – 1 wrzesień 2013r.  do września 2022roku. Nauczyliśmy się nowego hymnu szkoły oraz specjalnie na tę okazję powstał wiersz od przedszkolaków, który widnieje na tablicy przedstawiającej budynek przedszkolny opieczętowany rączką każdego dziecka. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak podniosłej i historycznej chwili tworząc cząstkę społeczności Szkoły Podstawowej w Oleśnie.

W trosce o tych co już odeszli..

25 listopada 2022r.w naszym Oddziale Przedszkolnym świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki przyniosły swoje ulubione pluszaki i zaprosiły je do wspólnej zabawy.

Dnia 25 listopada 2022 w naszym Oddziale Przedszkolnym odbyły się Andrzejki. Dzieci brały udział w wielu zabawach w których poznawały swoją przyszłość oraz wybrany zawód. Wróżby były przeplatane tańcami oraz zabawami przy wesołej muzyce.  W trakcie imprezy dzieci miały słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Jak na palecie artysty tak i w naszym życiu jest wiele kolorów.
Jednym z nich jest ten najpiękniejszy, który nadaje sens życiu
i budzi uśmiech na twarzy drugiego człowieka- jest to kolor dobroci….

  6.XII. przyjechał do przedszkolaków Św. Mikołaj wozem strażackim w obstawie druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ćwikowie. Wprawdzie cały czas wybierał się zaprzęgiem konnym, ale padający deszcz wymusił zmianę planów. Dzieci z wielką radością i przejęciem oczekiwały szczególnego gościa i przygotowywały się długo na spotkanie z Nim. Przedszkolaki napisały kolorowe listy, które zapakowały do samodzielnie ozdobionych kopert, a zaproszony do oddziału pan listonosz pomógł je dostarczyć Św. Mikołajowi. Dzieci Św. Mikołaja przywitały wierszami i piosenkami, a Mikołaj w zamian obdarował ich prezentami. Na pamiątkę tego miłego spotkania zrobiliśmy sobie indywidualne i grupowe zdjęcia. Mikołaj został zaproszony na następny rok i zapowiedział, że tym razem i On również postara się o odpowiednią pogodę.

W tym półroczu przedszkolaki z oddziału w Ćwikowie uczestniczyli w wielu spacerach i wycieczkach.

Nauka i zabawa to co najczęściej robią przedszkolaki.

lato

Jesień