Galeria 2022/23 Wielopole

1 września 2022r. o godzinie 12.30 uroczyście rozpoczęliśmy Nowy Rok Przedszkolny w Przedszkolu w Wielopolu. Podczas wakacji w naszym przedszkolu wykonano prace remontowe – powstało zaplecze kuchenne, odnowiono toalety oraz sale przedszkolne. Zakupiono też nowe stoliki, krzesełka oraz nowy dywan. Obecnie do oddziału przedszkolnego w Wielopolu zapisanych zostało 24 dzieci.

W naszym przedszkolu 30 września obchodziliśmy święto wszystkich chłopaków, czyli Dzień Chłopaka. W tym dniu było tylko kilku chłopców, ale prezenciki z tej okazji otrzymali również Ci, których w tym dniu nie było w przedszkolu. W tym roku przedszkolnym wyjątkowo mamy siedmiu najstarszych chłopców, którzy już w przyszłym roku pójdą do szkoły. Wszystkim chłopakom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

„W naszym przedszkolu, dziś wielki dzień – Pasowanie.
Przedszkolakami prawdziwymi staniemy wreszcie się”.
(słowa piosenki „Pasowanie” M. Tomaszewska)

Uroczyste Pasowanie na Starszaka i Przedszkolaka w Wielopolu odbyło się 28.10.2022r. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem p. G. Dziubli i L. Solak. Mówiły wiersze, śpiewały piosenki, brały udział w zabawach ilustracyjnych z gestami. Dzieci zgodnie obiecały grzecznie bawić się i uczyć w przedszkolu, przychodzić do przedszkola z uśmiechem, zjadać śniadanie i obiad oraz słuchać pań, rodziców i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie za pomocą magicznego ołówka pan Dyrektor J. Bartoń pasował wszystkie dzieci na przedszkolaki. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki ufundowane przez rodziców, które wręczane były przez panią Wicedyrektor D. Zych. Po zakończeniu pasowania na dzieci, ich rodziców i przybyłych gości czekał pyszny poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy zaangażowanym rodzicom

Uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Oleśnie imienia Błogosławionego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na Uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Oleśnie imienia Bł. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Wielopolu przy Szkole Podstawowej w Oleśnie przygotowały dekorację okolicznościową związaną z nowym patronem szkoły.

„Kto ty jesteś? – Polak mały.
Jaki znak twój – Orzeł biały.
Gdzie ty mieszkasz – Między swemi.
W jakim kraju – W polskiej ziemi.” (…) Wł. Bełza

Starszaki i przedszkolaki 11 listopada o godzinie 11.11 odśpiewały uroczyście Hymn Polski w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”.

„Uśmiechem zmieniajcie świat i nie pozwólcie, aby świat zmienił wasze uśmiechy.”-autor nieznany.
16 listopada przedszkolaki z Wielopola licznie uczestniczyły w wycieczce do Tarnowa, gdzie znajduje się centrum zabaw „Figle Migle”. Dzieci miały do dyspozycji wiele różnych zabawek
i atrakcji. Był to świetnie spędzony czas i możliwość integracji całej grupy przedszkolnej o czym świadczą uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków uchwycone na zdjęciach.

25 listopada w przedszkolu w Wielopolu świętowaliśmy wspólnie Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje ulubione misie i wykonały prace plastyczne z misiami. Dodatkowo obejrzały prezentację o misiach tych bajkowych, ale też o tych prawdziwych żyjących w lesie czy na Biegunie Północnym, czyli Arktyce. Posłuchaliśmy też piosenek o misiach po angielsku (teddy bear-miś).

„Andrzejki”- możliwość świetnej zabawy integrującej grupę przedszkolną. Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych przygotowanych przez wychowawczynię. Wspólne zabawy ruchowe w kole oraz tańce w parach do największych przebojów dziecięcych uświetniły andrzejkową zabawę taneczną. Po zabawach na dzieci czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. W tym tygodniu dołączyła do grupy przedszkolnej nowa dziewczynka, którą serdecznie witamy. W chwili obecnej grupa przedszkolna w Wielopolu liczy 25 dzieci.

Barbórka to tradycyjne święto górnicze, które obchodzone jest na cześć św. Barbary patronki górników. Poza górnikami Barbórkę obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych. 4 grudnia to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Dzieci w Oddziale Przedszkolnym w Wielopolu poznały historię powstania węgla, zapoznały się ze strojem galowym górnika i górniczymi barwami, malowały także prawdziwym węglem drzewnym. Na zakończenie obejrzały prezentację „Dzień górnika” oraz otrzymały upominki ołówki i słodycze ufundowane przez spółkę PGNiG.

WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU! Dziś nadszedł ten dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Przedszkolaki uroczyście przywitały Świętego Mikołaja recytując wiersz, śpiewając piosenkę oraz wręczyły przygotowane prace plastyczne. Dzieci otrzymały prezenty od Mikołaja, a następnie pożegnały Mikołaja, który musiał jechać do innych dzieci, które na niego czekały.

Nasza wspólna Wigilia w przedszkolu. Tradycyjnie zaczęliśmy wspólną modlitwą, a następnie złożyliśmy sobie życzenia oraz połamaliśmy się opłatkiem. Na stole pojawiła się kapusta z grochem i rolada makowa. Po Wigilii przedszkolaki zaśpiewały kilka kolęd, a także obejrzały film edukacyjny dotyczący zwyczajów dotyczących Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka wszystkim Babciom i Dziadziom naszych przedszkolaków składamy najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności. Przedszkolaki wykonały z tej okazji laurki i prezenty dla swoich babć i dziadków.

„Przedszkolaki Kochają Swoich Dziadków.” W tym roku ze względu na dużą zachorowalność wśród dzieci i dorosłych nie było uroczystego spotkania z Dziadkami, ale nasze Przedszkolaki złożyły im życzenia oraz wręczyły przygotowane upominki osobiście w domach.

Przygotowania do balu… Dziś dzieci wykonywały maski karnawałowe i korony.
Efekty tej pracy…

Ach co to był za Bal…
26 stycznia 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez przedszkolaków bal przebierańców. Było mnóstwo zabawy, uśmiechu, tańców wspólnych oraz w parach, lecz także była praca przy stolikach. Rozstrzygnięty został też Konkurs przedszkolny „Mój ulubiony piesek bajkowy”, w którym dzieci ozdabiały swojego ulubionego pieska z bajki „Psi patrol”. Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział. Serdecznie dziękujemy obecnym na balu rodzicom za przygotowanie poczęstunku oraz dziękujemy Pani Beacie Grzenia za przepiękne umalowania twarzy naszych przedszkolaków. Zabawa była bardzo udana i myślę, że przedszkolaki będą ją długo i mile wspominać.

Przedszkolaki kochają psiaki!

Walentynki, walentynki…

14 lutego dzieci z przedszkola wykonywały małe walentynkowe serduszka oraz dwa duże serca, które wspólnie kolorowali chłopcy dla dziewczynek i dziewczynki dla chłopców. Dzieci otrzymały także lizakowe serduszka.

15 lutego 2023r. do naszego Oddziału Przedszkolnego przyjechał pan, który jest przedstawicielem KRUS-u. Dzieci wysłuchały pogadanki i oglądały prezentację o bezpiecznym i niebezpiecznym zachowaniu na wsi w czasie różnych pór roku i przy różnych rolniczych pracach… Pan przywiózł dla wszystkich książeczki i malowanki. Ogłosił także XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Szczegóły i terminy konkursu będą podane później.

Dzień kota obchodzony jest 17 lutego. Przedszkolaki poznały kilka ciekawostek z życia kotów, poznały wygląd różnych ras kotów oraz obejrzały bajkę z dawnych lat „Kot Filemon”. Kolorowały koty oraz bawiły się w zabawę „Kotek i myszka” oraz układały „Kocie memory” z dzikimi kotami.

8 Marca Dzień Kobiet
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dziewczynek i wszystkich mam naszych przedszkolaków.

W czwartek 16 marca odbyła się realizacja zadania „Edukacja miodowa w szkołach i przedszkolach” w ramach promocji roślin oleistych. Celem projektu jest zwiększenie wiedzy o jakości i cechach produktów pszczelich (miodu, pyłku kwiatowego, pierzgi, propolisu, mleczka pszczelego, wosku). Dzieci zapoznały się z wyglądem i życiem pszczół oraz podstawowymi zasadami pszczelarstwa. Poznały właściwości miodu i ich rodzaje. Następnie kolorowały pszczoły i wykonały pracę techniczną „Moja pszczółka „.

KULKOLAND – Radomyśl Wielki. Czas wspólnych zabaw i radosnego powitania Pierwszego Dnia Wiosny.

Wiosna, wiosna …. ach to Ty!
Wiosna – czas wysiewu i sadzenia w ogródku i na polu. W przedszkolu dzieci posadziły swoją cebulkę i wysiały sałatę, pomidorki i kwiatki. Oczywiście najpierw przypomniały sobie co jest potrzebne, aby rośliny mogły rosnąc oraz nazwy narzędzi stosowanych w ogrodzie. Pracowity czwartek … przygotowania do świąt Wielkanocnych. Dzisiaj wysialiśmy rzeżuchę oraz inne zioła takie jak koperek, bazylię, szczypiorek. Dodatkowo ozdabialiśmy styropianowe jajka.

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych- dzieci wykonywały prace plastyczne i techniczne – koszyki i pisanki. Efekty – prace plastyczno-techniczne naszych przedszkolaków. Z okazji zbliżających się świąt życzymy wszystkim Zdrowych, Radosnych i Ciepłych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.

Zajęcia o tematyce patriotycznej z okazji nadchodzących Świąt Majowych oraz podsumowanie programu profilaktycznego „Czyste powietrze wokół nas”.

Maj – czas na zabawy i zajęcia na świeżym powietrzu. 11 maja przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Domy zwierząt „. Następnie wyszliśmy na poszukiwania domów zwierząt: mrowisk, kopców i gniazd. Po powrocie każde z dzieci wykonało gniazdo-domek dla ptaszka. W majowym słoneczku przedszkolaki uwielbiają zabawy na placu zabaw.

Dzień Dziecka 2 czerwca 2023r.

W ramach obchodów Dnia Dziecka Oddział Przedszkolny w Wielopolu odwiedzili nas Policjanci z Komendy Powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy zorganizowali pokaz wozu policyjnego oraz sprzętu używanego przez policjantów podczas akcji. W tym dniu odwiedzili nas także Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleśnie. Zaprezentowali swój najnowszy samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 wraz ze sprzętem ułożonym i opisanym tak, aby każdy wiedział co i gdzie się znajduje. Przedszkolaki mogli się poczuć jak prawdziwi strażacy trzymając wąż strażacki i celując wodą w określony punkt. Emocji i uśmiechów tego dnia nie brakowało. Dodatkowo dzieciaki mogły skorzystać ze zjeżdżalni ustawionej tylko dla nich na placu obok przedszkola. Serdecznie dziękujemy Pani Beacie Grzenia za malowanie twarzy naszym przedszkolakom. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania oraz uczestniczyli w obchodach tego wyjątkowego dla dzieci dnia – serdecznie dziękujemy.

Dzień Rodziny 14 czerwca 2023r.
„Rodzina – tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy.”(autor nieznany)
Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie na tą uroczystość. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej rodzinnej uroczystości.

W czwartek 23 czerwca dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Wielopolu uczestniczyły w bajkowym poranku z Kubusiem Puchatkiem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie. Poznały historię powstania książki napisanej przez Alana Alexandra Milne. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania czytanego przez Panią bibliotekarkę i odpowiadały na zadawane pytania. Na końcu dzieci obejrzały bajkę o Kubusiu na kinowym ekranie. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Małgorzacie Morawiec za zaproszenie naszych przedszkolaków do biblioteki.

Zakończenie Roku Przedszkolnego 2022/2023 w Oddziale Przedszkolnym w Wielopolu. Żegnamy absolwentów i życzymy powodzenia w Szkole Podstawowej.