Galeria 2022/23 Wielopole

1 września 2022r. o godzinie 12.30 uroczyście rozpoczęliśmy Nowy Rok Przedszkolny w Przedszkolu w Wielopolu. Podczas wakacji w naszym przedszkolu wykonano prace remontowe – powstało zaplecze kuchenne, odnowiono toalety oraz sale przedszkolne. Zakupiono też nowe stoliki, krzesełka oraz nowy dywan. Obecnie do oddziału przedszkolnego w Wielopolu zapisanych zostało 24 dzieci.

W naszym przedszkolu 30 września obchodziliśmy święto wszystkich chłopaków, czyli Dzień Chłopaka. W tym dniu było tylko kilku chłopców, ale prezenciki z tej okazji otrzymali również Ci, których w tym dniu nie było w przedszkolu. W tym roku przedszkolnym wyjątkowo mamy siedmiu najstarszych chłopców, którzy już w przyszłym roku pójdą do szkoły. Wszystkim chłopakom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

„W naszym przedszkolu, dziś wielki dzień – Pasowanie.
Przedszkolakami prawdziwymi staniemy wreszcie się”.
(słowa piosenki „Pasowanie” M. Tomaszewska)

Uroczyste Pasowanie na Starszaka i Przedszkolaka w Wielopolu odbyło się 28.10.2022r. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem p. G. Dziubli i L. Solak. Mówiły wiersze, śpiewały piosenki, brały udział w zabawach ilustracyjnych z gestami. Dzieci zgodnie obiecały grzecznie bawić się i uczyć w przedszkolu, przychodzić do przedszkola z uśmiechem, zjadać śniadanie i obiad oraz słuchać pań, rodziców i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie za pomocą magicznego ołówka pan Dyrektor J. Bartoń pasował wszystkie dzieci na przedszkolaki. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki ufundowane przez rodziców, które wręczane były przez panią Wicedyrektor D. Zych. Po zakończeniu pasowania na dzieci, ich rodziców i przybyłych gości czekał pyszny poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy zaangażowanym rodzicom

Uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Oleśnie imienia Błogosławionego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na Uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Oleśnie imienia Bł. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Wielopolu przy Szkole Podstawowej w Oleśnie przygotowały dekorację okolicznościową związaną z nowym patronem szkoły.

„Kto ty jesteś? – Polak mały.
Jaki znak twój – Orzeł biały.
Gdzie ty mieszkasz – Między swemi.
W jakim kraju – W polskiej ziemi.” (…) Wł. Bełza

Starszaki i przedszkolaki 11 listopada o godzinie 11.11 odśpiewały uroczyście Hymn Polski w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”.

„Uśmiechem zmieniajcie świat i nie pozwólcie, aby świat zmienił wasze uśmiechy.”-autor nieznany.
16 listopada przedszkolaki z Wielopola licznie uczestniczyły w wycieczce do Tarnowa, gdzie znajduje się centrum zabaw „Figle Migle”. Dzieci miały do dyspozycji wiele różnych zabawek
i atrakcji. Był to świetnie spędzony czas i możliwość integracji całej grupy przedszkolnej o czym świadczą uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków uchwycone na zdjęciach.

25 listopada w przedszkolu w Wielopolu świętowaliśmy wspólnie Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje ulubione misie i wykonały prace plastyczne z misiami. Dodatkowo obejrzały prezentację o misiach tych bajkowych, ale też o tych prawdziwych żyjących w lesie czy na Biegunie Północnym, czyli Arktyce. Posłuchaliśmy też piosenek o misiach po angielsku (teddy bear-miś).

„Andrzejki”- możliwość świetnej zabawy integrującej grupę przedszkolną. Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych przygotowanych przez wychowawczynię. Wspólne zabawy ruchowe w kole oraz tańce w parach do największych przebojów dziecięcych uświetniły andrzejkową zabawę taneczną. Po zabawach na dzieci czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. W tym tygodniu dołączyła do grupy przedszkolnej nowa dziewczynka, którą serdecznie witamy. W chwili obecnej grupa przedszkolna w Wielopolu liczy 25 dzieci.

Barbórka to tradycyjne święto górnicze, które obchodzone jest na cześć św. Barbary patronki górników. Poza górnikami Barbórkę obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych. 4 grudnia to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Dzieci w Oddziale Przedszkolnym w Wielopolu poznały historię powstania węgla, zapoznały się ze strojem galowym górnika i górniczymi barwami, malowały także prawdziwym węglem drzewnym. Na zakończenie obejrzały prezentację „Dzień górnika” oraz otrzymały upominki ołówki i słodycze ufundowane przez spółkę PGNiG.

WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU! Dziś nadszedł ten dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Przedszkolaki uroczyście przywitały Świętego Mikołaja recytując wiersz, śpiewając piosenkę oraz wręczyły przygotowane prace plastyczne. Dzieci otrzymały prezenty od Mikołaja, a następnie pożegnały Mikołaja, który musiał jechać do innych dzieci, które na niego czekały.