Walentynkowy Dzień Życzliwości

„Małe radości i drobne gesty życzliwości,
są najpiękniejszymi iskierkami
naszej codzienności…”

14 lutego 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole Walentynkowy Dzień Życzliwości. W tym dniu nie mogło zabraknąć przede wszystkim obdarowywania tych, których darzymy ogromną sympatią, drobnymi upominkami czy też życzeniami. Jak zwykle niezawodna okazała się nasza szkolna Poczta Walentynkowa, której udało się dostarczyć wszystkie „walentynki” w odpowiednie ręce. W tym szczególnym dniu nasze korytarze przyozdobiły girlandy tzw. Dłoni Życzliwości, które wcześniej wykonywali uczniowie podczas zajęć lekcyjnych, wypisując na nich własne pozytywne cechy charakteru i przyozdabiając je według życzeń. Poza tym wszyscy uczniowie naszej szkoły, a także przedszkolaki z Ćwikowa mogli podziwiać talenty aktorskie szkolnego kółka teatralnego pod opieką p. A. Dymon w przedstawieniu pt. „Mikołajek i lekarze”. Podczas naszego wspólnego świętowania Walentynek w sali gimnastycznej nastąpiło podsumowanie konkursu międzyklasowego na najciekawszy plakat promujący ważne wartości w życiu człowieka takie jak życzliwość, tolerancja, itp. Konkurs przebiegał pod hasłem „Życzliwość na co dzień”. Spośród 13 plakatów jury w składzie:p. D. Zych, p. T. Hońdo i p. M. Pasek wyróżniło za ciekawy pomysł i estetykę wykonania prace czterech klas: IIIa, IVa, Vb, VIa. Każda z tych klas otrzymała nagrody, które zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oleśnie. Wszystkim klasom oraz ich wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie się w przygotowanie pomysłowych prac konkursowych zachęcających do bycia życzliwym na co dzień.
Zwycięskim klasom SERDECZNIE GRATULUJEMY.