Działalność MDP w II półroczu 2017r.

1.Zawody Sportowo – Pożarnicze MDP  w Borusowej- 2017

W dniu 02 lipca 2017r. na stadionie sportowym w Borusowej (gmina Gręboszów), odbyły się powiatowe zawody sportowo – pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej, Komenda Powiatowa PSP w Dąbrowie Tarnowskiej przy współpracy Pani mgr Krystyny Świętek Wójt Gminy Gręboszów, Urzędu Gminy w Gręboszowie oraz Zarządu i Członków OSP Borusowa. Sędzią głównym zawodów wyznaczonym przez Komendanta Powiatowego PSP był mł. bryg. Mariusz Klimaj. Zawody rozpoczęły się złożeniem meldunku Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej dh Ryszardowi Pikul przez Komendanta Zawodów dh Andrzeja Rutę o gotowości drużyn do rozpoczęcia zawodów. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn w tym 6 dziewczęcych. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach :
– ćwiczenia bojowe
– sztafeta pożarnicza na dystansie 400 metrów.

Klasyfikacja generalna w grupach przedstawia się następująco:
– grupa dziewcząt

1 miejsce MDP Radgoszcz
2 miejsce MDP Olesno
3 miejsce MDP Borusowa
4 miejsce MDP Mędrzechów
5 miejsce MDP Smęgorzów
6 miejsce MDP Kanna

– grupa chłopców
1 miejsce MDP Radgoszcz
2 miejsce MDP Kanna
3 miejsce MDP Borusowa
4 miejsce MDP Olesno
 Puchary za zajęte miejsca, dyplomy oraz okolicznościowe czapeczki uczestnikom zawodów wręczali mgr Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski a zarazem Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komendant Powiatowy PSP bryg. Robert Kłósek, Krystyna Świętek Wójt Gminy Gręboszów, dh Andrzej Ruta Prezes OSP Borusowa. Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski w swoim wystąpieniu serdecznie pogratulował zajętych miejsc podkreślając jak ważnym jest ugruntowanie umiejętności w zakresie zachowań w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia jak również umiejętność pracy zespołowej. Zawody zakończył wspólny posiłek.

2.ZLOT MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

02.09.2017r. uczestniczyliśmy w VII wojewódzkim zlocie MDP w Myślenicach zorganizowanym przez Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego, w którym udział wzięło ok. 1000 młodych  adeptów pożarnictwa. Zbiórka odbyła się w miejscu aktualnej bazy treningowej Wisły Kraków. Stamtąd wyruszyliśmy na grę terenową po dzielnicy Myślenic- Zarabiu. Po drodze czekały na nas zadania, które rozwiązywaliśmy, dobrze się przy tym bawiąc. Były to m.in. rzut do celu, duże piłkarzyki, wejście po skrzynkach, tor przeszkód, chodzenie w 6-osobowych nartach  Zlot zakończył się podziękowaniami dla organizatorów, rozdaniem upominków dla każdej z drużyn oraz ciepłym posiłkiem.

3. XVI Pielgrzymka małopolskich strażaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 15 października 2017

15 października 2017 roku, przybyła do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, już po raz szesnasty, Małopolska Pielgrzymka Strażaków. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski. Nasza MDP z  Olesna jak co roku bierze  udział w uroczystej Mszy Świętej wraz z strażakami z OSP  i kapelan Ks. Janem Rybakiem.

4.MIKOŁAJKOWY TURNIEJ MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJI GIMNAZJUM.

09.12.2017 roku odbył się Mikołajkowy Turnieju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych klas IV, V i  -VI, VII szkoły podstawowej i gimnazjum. Na turnieju spotkali się młodzi strażacy, by w duchu zabawy i sportowej rywalizacji zdobyć tytuł „Najsprawniejszego Strażaka”. Celem tegorocznego turnieju było upowszechnienie kultury fizycznej dzieci i młodzieży oraz zapewnienie czynnego wypoczynku i współzawodnictwa sportowego. W czasie imprezy nie zabrakło emocji, zabawy oraz prezentów. Najsprawniejszym strażakiem klasy VII i gimnazjum- wśród chłopców został

I miejsce –  Sajdera  Sebastian  

II miejsce  Solak Adrian

III miejsce – Zachara Jakub

  a wśród dziewcząt

I miejsce –  Ziemian Wiktoria

II miejsce – Lekarczyk Karolina

III miejsce – Kogut Klaudia

 W klasach młodszych najsprawniejszym strażakiem  został wśród chłopców:

I miejsce –  Bednarz Konrad

II miejsce Lekarczyk Jakub

III miejsce – Kaczor Dawid

  a wśród dziewcząt

I miejsce –  Biedak Gabriela

II miejsce – Rembis Natalia

III miejsce – Solak Emilia

5.MIKOŁAJKOWY TURNIEJ DZIECIĘCEJ  DRUŻYNY  STRAŻACKIEJ

Mnóstwa sportowych wrażeń dostarczyli młodzi strażacy , którzy wzięli udział w Mikołajkowy Turnieju Dziecięcej Drużyny Pożarniczej, zorganizowanym 14.12.2017r. w naszej szkole. Pomimo sportowej rywalizacji, była także dobra zabawa, rekreacja i integracja. Po zakończeniu zmagań sportowych na zawodników czekały medale i prezenty. Najsprawniejszym strażakiem klasy I  został wśród chłopców został  Piątek Szymon a wśród dziewcząt Rusiecka Zuzanna , II miejsce – Adamczyk Kacper, III miejsce – Ziętara Nikola
Organizatorami  turnieju byli opiekunowie MDP i DDP oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

6.Spotkanie Opłatkowe z Biskupem – Tarnów 2017
Już po raz 11. w Tarnowie odbyło się Regionalne Spotkanie Opłatkowe Strażaków z regionu.. Strażacy ochotnicy i zawodowcy z całego regionu spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia Nie zabrakło także MDP i DDS z Olesna , która licznie wzięła udział w tym opłatku.