Sukces naszych uczniów w konkursie „MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU DĄBROWSKIEGO 2018”

W czwartek 24 maja 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny – „MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU DĄBROWSKIEGO”.  W zawodach ortograficznych wzięło udział 56 uczniów z 15 szkół powiatu dąbrowskiego. Po raz pierwszy w tym roku eliminacje przebiegały w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-V oraz VI-VII, z podziałem na klasyfikację indywidualną oraz zespołową. Uczestnicy musieli się zmierzyć z bardzo trudnym tekstem dyktanda oraz kilkoma zadaniami ortograficznymi.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: 
W kategorii klas IV – V:  Oliwia Bułat z kl. IV b i Mikołaj Grzywa z kl. V a. 
W kategorii klas VI – VII:  Gabriela Łos z kl. VI a oraz Julia Janik z kl. VII a.
Nasi uczniowie odnieśli sukcesy zarówno indywidualnie, jak i grupowo.

W klasyfikacji indywidualnej:
MISTRZEM ORTOGRAFII POWIATU DĄBROWSKIEGO w kategorii klas VI – VII została  Gariela Łos.
W kategorii klas IV–V III miejsce zajęła Oliwia Bułat, a Mikołaj Grzywa otrzymał wyróżnienie.
Obydwie nasze drużyny wywalczyły II miejsce!  Serdecznie gratulujemy!