Noc w szkole

W nocy z 23 na 24 listopada 2018 r. uczniowie klas Va, Vb i Vc, pod opieką nauczycieli wzięli udział w projekcie  pod hasłem „Rodzina – to tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy”. Głównym celem organizacji tego wydarzenia była promocja rodziny jako wspólnoty, poprzez wspólne gry i zabawy. Podczas nocy w szkole odbyły się następujące zajęcia:

  • fitness dla uczennic i ich mam, prowadzony przez p. Konrada Wajdę,
  • gra w „zbijaka”, dla wszystkich dzieci i ich rodziców, nadzorowana przez p. Teresę Hońdo,
  • zawody w piłkę nożna dla wszystkich uczniów wszystkich klas,
  • dla ojców i chłopców rozgrywki piłki nożnej oraz turniej w ping – ponga, pod czujnym okiem p. Mariusza Kądzielawy,
  • spotkanie z dietetykiem, p. Agatą Zych, podczas którego zostało omówione sposoby przygotowania zdrowych posiłków ( zwłaszcza kolacji)
  • wspólna kolacja – przygotowana przez rodziców i p. dietetyk,
  • głównym punktem wieczoru były zajęcia patriotyczno – obronne przeprowadzone przez Jednostkę Strzelecką JS 2083 z Dąbrowy Tarnowskiej. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z wieloma rodzajami broni, od broni białej, poprzez granaty, wyrzutnie rakiet, aż po karabiny maszynowe, a nawet snajperskie. Na własnej skórze doświadczyli, jak wygląda musztra w wojsku. Jedną z większych atrakcji był pokaz umiejętności posługiwania się bronią białą przygotowany przez zastępcę dowódcy JS 2083 pana sierż. ZS Mariusza Grzebieniowskiego. Uczniowie strzelali także z karabinków ASG na zorganizowanej w podziemiach szkoły strzelnicy. Na sali gimnastycznej mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną podczas pokonywania specjalnie przygotowanego toru przeszkód. Niewątpliwie zajęcia z drużyną „Strzelców” na długi czas pozostanie w pamięci wielu osobom.
  • ostatnią atrakcją wieczoru było wyjcie do „Kina za rogiem” na pokaz filmowy.

Po zakończonych zajęciach około 2.00  w nocy wszyscy uczniowie wraz z opiekunami udali się na wypoczynek nocny, który miał miejsce w sali gimnastycznej. W organizację imprezy włączyło się wielu nauczycieli: p. Danuta Zych, p. Monika Szczepańska, p. Danuta Krupa, p. Anna Czupryna, p. Bernadeta Bąba i p. Jarosław Kmieć.
Za wszelką okazaną pomoc, także finansową, w zorganizowaniu tego wydarzenia składamy wszystkim serdeczne podziękowania.