Drodzy Rodzice przedszkolaków z oddziału przedszkolnego Ćwików

Drodzy Rodzice, w związku z tym, że zawieszenie zajęć przedszkolnych ulega wydłużeniu, postaramy się umożliwić przedszkolakom realizowanie podstawy programowej. Poniżej znajduje się link, który umożliwia lekcje zdalne.

 https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/wiosna-00

Jest to tygodniowy rozkład materiału o tematyce wiosennej pt. „Już przyszła wiosna”. Zachęcamy wszystkich do skorzystania, gdyż wszystkie materiały są łatwo dostępne. Jest tu wiele ciekawych i różnorodnych propozycji edukacyjnych. „W tym tygodniu dziecko pozna, jakie są pierwsze oznaki wiosny i czym są zwiastuny wiosny, utrwali wielką i małą literę „C, c”, poćwiczy aktywne słuchanie, poprzez udostępnione słuchowiska, bajki i filmy. Rozwiąże proste zadania matematyczne, porówna i uporządkuje zbiory oraz utrwali stosunki przestrzenne obiektów względem siebie. Utrwali cyfrę 0 oraz poćwiczy umiejętności przeliczania, logiczne myślenie i spostrzegawczość. Dziecko założy hodowlę rzeżuchy lub innych roślin oraz przeprowadzi wspólnie z rodzicem proste eksperymenty. Nauczy się lub posłucha kilku, tematycznych piosenek oraz pozna lub utrwali słownictwo w języku obcym. Będzie miało również możliwość stworzenia prac plastycznych, rozwiązywania łamigłówek i quizów tematycznych.” Wiemy, że większość rodziców nie ma w domach podręczników przedszkolaków, dlatego też w tym tygodniu będzie możliwość, aby zabrać je sobie z przedszkola. Wtedy będziemy mogli zdalnie realizować dalszy ciąg materiału, który jest przewidziany w podręczniku. Do tego czasu serdecznie wszystkich zachęcamy do skorzystania z materiałów, które znajdują się w linku.

Dodatkowo dla chętnych będziemy wysyłać propozycje prac plastycznych, które można wspólnie wykonać, wierszy do omówienia, kart pracy i innych niezbędnych materiałów. Część z nich  będzie wymagała ich wydrukowania – w miarę Państwa możliwości, nie jest to rzecz niezbędna, a jedynie propozycja dla chętnych J Dodatkowo bardzo prosimy, aby gromadzić prace wykonywane przez dzieci, można założyć do tego specjalną teczkę. Bardzo polecamy również naukę przez zabawę poprzez stronę edukacyjną http://pisupisu.pl/ . W zakładce „PRZEDSZKOLE” znajduje się wiele ciekawych propozycji zadań, które rozwijają funkcje poznawcze dzieci.

Jest to trudny czas dla nas wszystkich ale mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się zmierzyć ze wszelkimi przeciwnościami mając szczególnie na uwadze dobro i rozwój naszych przedszkolaków J Gdyby ktoś z Państwa miał pomysł na inną formę zajęć lub jakieś uwagi to bardzo prosimy o głos. Została utworzona specjalna grupa w aplikacji Messenger, która pozwoli na sprawną i szybką komunikację. Można kontaktować się również drogą mailową. (przedszkole.cwikow@wp.pl) Życzymy wszystkim dużo zdrowia.

Wychowawcy Oddziału Przedszkolnego w Ćwikowie

Strony edukacyjne (nauka przez zabawę):

Puzzle wiosenne – do druku

Grafomotoryka – do druku