Dominacja naszych drużyn w powiatowych turniejach piłki nożnej chłopców i dziewcząt

W dniach 2 i 7 czerwca 2021 roku na obiekcie sportowym „Orlik” w Oleśnie odbyły się powiatowe zawody piłki nożnej uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego. Dzieci i młodzież po wielomiesięcznej przerwie, spowodowanej obostrzeniami wprowadzonymi w związku z epidemią koronowirusa SARS-CoV-2, miała okazję rywalizować o tytuł najlepszej drużyny w powiecie. W ubiegłą środę, 2 czerwca, odbyły się finały Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt i chłopców (z klas VII i VIII). Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.
W kategorii „chłopców” do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe z: Bolesławia, Olesna, Pilczy Żelichowskiej, Szczucina i Zabrnia oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

W kategorii „chłopcy” na podium uplasowały się:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Oleśnie (11 punktów)
2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Szczucinie
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Zabrniu
Na piłkarskim boisku swoich sił wypróbowały również 3 drużyny dziewcząt. Po rozegranych w ramach Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt na podium stanęły drużyny reprezentujące:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Oleśnie (6 punktów)
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Bolesławiu

W poniedziałek, 7 czerwca 2021 roku, na boisku swoich sił wypróbowali uczniowie szkół podstawowych urodzeni w roku 2008 i młodsi. Do powiatowych zawodów w piłce nożnej w ramach Igrzysk Dzieci w kategorii „chłopców” przystąpiło łącznie 6 drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe z: Bolesławia, Dąbrowy Tarnowskiej (SP nr 2), Gruszowa Wielkiego, Olesna, Słupca i Zabrnia. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Łącznie rozegrano 15 meczy. Po podsumowaniu zdobytych przez drużyny punktów na podium znalazły się:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Oleśnie (15 punktów)
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim
Igrzyska Młodzieży Szkolnej (7.06.2021r.)

Kategorię „dziewcząt” reprezentowało 5 drużyn z Szkół Podstawowych z: Bolesławia, Dąbrowy Tarnowskiej (SP nr 2), Gruszowa Wielkiego, Olesna i Zabrnia. Mecze piłki nożnej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Najlepszymi zawodniczkami okazały się uczennice reprezentujące następujące szkoły:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Oleśnie (12 punktów)
2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Bolesławiu

Dyplomy, puchary i medale dla zdobywców trzech pierwszych miejsc turniejów piłki nożnej rozegranych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci wręczał Starosta Dąbrowski -Lesław Wieczorek oraz Mirosław Panek – Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Zawody zostały zorganizowane z wykorzystaniem środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego, przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pod nazwą „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego”.