Pasowanie pierwszaków na uczniów naszej szkoły

29 października 2021 roku odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Oleśnie. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy 1a i 1b. Oprócz dzieci wzięli w niej udział rodzice (z zachowaniem reżimu sanitarnego) oraz dyrekcja i zaproszeni goście. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń: p. Barbary Cholewa i p. Jolanty Wabno. Pięknie recytowali wiersze ,śpiewali piosenki i prezentowali to, co już umieją odpowiadając na pytania zadawane przez prowadzące uroczystość uczennice klasy 4b Aleksandrę Czupryna i Annę Sarat. W końcu złożyli uroczyste Ślubowanie obiecując być dobrymi, pilnymi i grzecznymi uczniami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz być dobrymi Polakami dbającymi o honor swojej Ojczyzny.  Następnie p. dyrektor Jarosław Bartoń i p. dyrektor Danuta Zych dokonali przy pomocy dużych ołówków pasowania dzieci na uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę uczniowie otrzymali okazjonalne dyplomy, medale i kuferki ufundowane przez Sklepik szkolny, a wypełnione słodyczami przez rodziców . Słodkimi upominkami obdarowali uczniów również przybyli na uroczystość goście: p. wójt gminy Olesno Witold Morawiec, p. sekretarz gminy Janusz Plata i pani dyrektor CUW Lucyna Kądzielawa. Na zakończenie zadowoleni uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć zarówno grupowych jak i indywidualnych. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.