Montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości przedstawiony przez uczniów naszej szkoły na Uroczystej Mszy Świętej w intencji Naszej Ojczyzny.

 Ojczyzna – kraj, w którym wzrastamy, ziemia karmiąca nas od maleńkości, tradycja przekazywana przez pokolenia. To moje miasto, wioska, to promienie słońca o świcie, kawałek nieba, za którym tęsknie będąc daleko. 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski. Gdy obchodzimy rocznicę Polski niepodległej, pamiętamy o tych, którzy przez cały wiek XIX walczyli o wolność ojczyzny. Pamiętamy o tych, którzy zachowali tożsamość narodową i język ojczysty. Uczniowie Szkoły Podstawowej uczcili pamięć tych wszystkich walczących o niepodległość naszego kraju na Uroczystej Mszy Świętej w intencji Naszej Ojczyzny. Przedstawili krótki montaż przed Mszą Świętą. Uczniowie występujący to: Magdalena Majka, Maciej Małysa, Martyna Musiał, Nikodem Zarzycki, Aleksandra Ziemian z klasy VIII a oraz Julia Kinel, Kacper Lipowicz, Nikoleta Nowicka, Piotr Mosio i Tomasz Wąż z klasy VIII c. Śpiew to: Anna Furgał, Joanna Piątek, Sandra Boryczka, Lena Pinas.

Poczet Sztandarowy w składzie: Lelek Aneta, Krzysztof Zachara, Martyna Sierak, Martyna Musiał, Zuzanna Łos, Kacper Lipowicz również godnie reprezentował naszą szkołę.

Wiedz, że kochać tę krainę
nie złudzeniem, ale czynem
umiał każdy z Jej powstańców .
…Jeśli wytrwasz u jej szańców,
w Twoim sercu znów zabije –
Mocą dawnej wiary czyjejś-
Mowy naszej wierna przystań:
Święta ziemia ta Ojczysta.