Duży sukces naszych uczniów w powiatowym turnieju BRD

Dnia 20 kwietnia w naszej szkole odbył się finał powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Do walki o tytuł mistrzów powiatu dąbrowskiego stanęło 12 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe w dwóch grupach wiekowych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat, grupa II – pozostali uczniowie. Od wielu lat, ogólnopolski turniej wiedzy o bezpieczeństwie  w ruchu drogowym cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i wychowawców. Bardzo duży wkład w tegoroczną jego organizację mieli policjanci Referatu Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji dąbrowskiej komendy, którzy wspólnie z dyrekcją szkoły, w której odbywał się turniej, pomagali w przygotowaniach do zawodów.  Podczas turnieju uczestnicy rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego oraz przystąpili do konkurencji jazdy sprawnościowej rowerem. Wszyscy uczniowie, którzy znaleźli się w finale turnieju na szczeblu powiatowym prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy, ich umiejętności oceniali policjanci Referatu Ruchu Drogowego pełniąc rolę sędziów poszczególnych konkurencji.
W klasyfikacji I grupy wiekowej (10-12 lat) zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast w drugiej grupie wiekowej (pozostali uczniowie) drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Kamil Sarat kl.7a, Dawid Strzelec kl. 7b, Kacper Jasielec kl. 7b. Nagrody dla uczestników zmagań wręczali: Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Jarosław Kmieć, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Przewodnicząca Rady Powiatu dr Marta Chrabąszcz, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, przedstawiciel Starostwa Powiatowego Sylwia Ziemian, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleśnie  Jarosław Bartoń oraz fundatorzy nagród. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. Nauczycielom przygotowującym uczniów do turnieju należą się szczególne podziękowania za nakład pracy oraz popularyzację bezpieczeństwa w ruchu drogowym.