Matematyczna wiosna 2023

Dnia 31 maja w naszej szkole odbył się konkurs Matematyczna Wiosna 2023, który wyłonił najlepszych matematyków wśród uczniów szkół podstawowych naszej gminy. W konkursie wzięli udział 40 uczniowiów ze wszystkich czterech szkół podstawowych  Gminy Olesno. Konkurs rozegrano w dwóch kategoriach:
Kat I – klasy 5-6 – 19 uczniów

I miejsce – Tomasz Tylec kl 5a – Szkoła Podstawowa w Oleśnie,
II miejsce – Magdalena Mosio  kl 6b – Szkoła Podstawowa w Oleśnie,
III miejsce -Julia Woziwoda kl 5c – Szkoła Podstawowa w Oleśnie,

Kat II- klasy 7-8 – 21 uczniów
Poniższa trójka uczniów zdobyła taką samą ilość punktów, dopiero dogrywka ustaliła następującą kolejność:

I miejsce – Kacper Lipowicz kl 8c – Szkoła Podstawowa w Oleśnie,
II miejsce – Amelia Węgrzyn  kl 8b – Szkoła Podstawowa w Oleśnie,
III miejsce -Paweł Juras kl 8 – Szkoła Podstawowa w Dąbrówkach Breńskich,

Każdy z uczestników konkursu, otrzymał pamiątkowy dyplom, najlepsi otrzymali drobne nagrody. Zwycięzcy poszczególnych kategorii  Kacper i Tomek otrzymali puchary oraz zaszczytny tytuł „Mistrz Matematyki”. Nagrody wręczył Dyrektor szkoły Jarosław Bartoń.