XXIX Gminny Konkurs Recytatorski

 Dnia 17 kwietnia 2024 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Podczas tegorocznego konkursu usłyszeliśmy piękne recytacje wierszy Marii Kozaczkowej oraz tekstów autorstwa literackich patronów roku 2024: Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza i Juliana Tuwima. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół z terenu Gminy Olesno. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczestników.

Po wysłuchaniu wszystkich recytujących jurorzy przystąpili do oceny recytowanych wierszy. Oto wyniki naszych uczniów, którzy uplasowali się na następujących pozycjach:

Kategoria I – uczniowie klas I-III

I miejsce – Agata Kiwior
III miejsce – Zuzanna Miękina  oraz Stanisław Załęski

Kategoria II – uczniowie klas IV-VI

I miejsce – Aleksandra Szajor
Kategoria III – uczniowie klas VII-VIII

I miejsce – Joanna Piątek
III miejsce – Magdalena Mosio

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów konkursu: Wójta Gminy Olesno i Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie. Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach będą reprezentować naszą szkołę podczas etapu powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Gratulujemy wszystkim recytatorom  i życzymy sukcesu w kolejnym etapie.