Sukces naszych uczniów w I Powiatowym Konkursie Matematycznym Mat-Mix

Dnia 8 kwietnia bieżącego roku w Szkoła Podstawowej im. A. Mickiewicza w Szczucinie odbył się Etap Rejonowy Powiatowego Konkursu Matematycznego „ MAT – MIX”. Była to pierwsza edycja konkursu, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Szczucinie. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Szczucina oraz Starosta Powiatu Dąbrowskiego.

Do konkursu przystąpiło 13 szkół powiatu:

 • Szkoła Podstawowa w Borkach
 • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim
 • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lipinach
 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie
 • Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnej Górnej
 • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie
 • Szkoła Podstawowa w Radwanie
 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Klimczaka w Słupcu
 • Szkoła Podstawowa im. Szkoła Podstawowa w Woli Mędrzechowskiej
 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
 • Szkoła Podstawowa im. Marii Kozaczkowej w Zalipiu
 • Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym
 • Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Szczucinie

Każda szkoła mogła zgłosić jednego uczestnika z każdego poziomu klas. W rezultacie do konkursu przystąpiło 46 uczniów klas IV-VIII. Zmierzyli się oni z zadaniami matematycznymi dostosowanymi do ich wieku i zdobytej wiedzy. Cały konkurs przebiegł w miłej i spokojnej atmosferze, choć emocji na pewno nie brakowało, gdyż każdy chciał wypaść jak najlepiej. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Karol Nowak – kl4a, Emilia Dojka – kl5b, Tomasz Tylec – kl6a, Magdalena Mosio kl7b, Malwina Golemo – kl8b. Dwoje naszych uczniów zostało laureatami konkursu. Tomek Tylec zajął 3 miejsce oraz Malwina Golemo, która zajęła 2 miejsce. Bardzo blisko zdobycia nagrody była Magda Mosio, która zajęła w konkursie 4 miejsce. Dnia 25 kwietnia w Szczucinie odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Starosta dąbrowski, Burmistrz Szczucina oraz Pani Dyrektor wręczyli najlepszym matematykom szkół podstawowych naszego powiatu dyplomy oraz  nagrody rzeczowe. Gratulujemy naszym uczniom i liczymy na dalszy matematyczny rozwój.