Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Dnia 11 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość zaszczycili swą obecnością: Wójt Gminy Olesno – p. Witold Morawiec, sekretarz – p. Janusz Plata, dyrektor ZOSiP – p. Marek Nowak, dyrekcja gimnazjum – panie Barbara Wójcik i Marta Ubas oraz rodzice. Uczniowie klas V a i VI a wspaniale zaprezentowali się w roli dziennikarzy „TV Belfer”. W humorystyczny sposób przedstawili wiadomości szkolne i sportowe oraz prognozę pogody. Przeprowadzili również wywiad z Ministrem Edukacji Narodowej na temat zmian planowanych w oświacie. Nie zabrakło również przeboju muzycznego oraz reklamy środka pomagającego walczyć z hałasem w szkole. Następnie zaprosili na I odcinek serialu „Duch oświaty”,który przybliżył szkolnictwo w minionych wiekach. Na zakończenie programu telewizyjnego odbyła się gala wręczenia orderów nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Nad całością przedstawienia czuwały panie: Aneta Dymon i Anna Wąż. Piękną dekorację przygotowały panie: Teresa Hońdo i Elżbieta Dymon, a o oprawę muzyczną zadbał p. Marcin Pasek wraz z uczniami: Bartoszem Siwkiem, Hubertem Kuklą, Szymonem Paskiem i Kacprem Jurczykiem. W przygotowanie uroczystości włączyła się p. Sylwia Nowak z Samorządem Uczniowskim.