POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI W ŻDŻARACH NA 100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie naszej szkoły uczcili 100-lecie niepodległości udziałem w VI Konkursie Recytatorskim „Od niepodległości do niepodległości”. Konkurs odbył się w Budynku Integracji Społeczności Wiejskiej w Żdżarach w dniu 8 listopada 2018 r. – w 3 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe – IV-VI, VII-VIII i oddziały gimnazjalne oraz młodzież ponadgimnazjalna z terenu powiatu dąbrowskiego). Celem konkursu jest propagowanie kultury literackiej i recytacji poezji, krzewienie wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, szczególnie niepodległościowych i wolnościowych (tematyka związana z walkami o niepodległość Polski, jej utrzymanie i  obrona wartości niepodległościowych w szerokim spectrum czasu historycznego – w latach 1798-1989. Komisja, po wysłuchaniu różnorodnych i ciekawych prezentacji przyznała w poszczególnych kategoriach nagrody i wyróżnienia:  Z naszej szkoły udział wzięli: Natalia Ukleja, Martyna Musiał, Hanna Dojka, Julia Janik, a wyróżnienie otrzymał Artur Ryczek.   Dziękujemy i gratulujemy występu naszym uczniom.