Dla Mateusza – Dzień Dawcy Szpiku

Życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać

Stanisław Sojka

 24 lutego 2019r. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie-Dzień Dawcy Szpiku. Od godziny 9.00 do 17.00 przychodzili dorośli mieszkańcy naszej gminy (i nie tylko!), by zarejestrować się i zostać potencjalnym dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych.
Całe to przedsięwzięcie było zorganizowane, aby pomóc Mateuszowi i innym chorym, zmagającym się z białaczką. Wierzymy, że wśród tych, którzy zgłosili się, znajdzie się genetyczny bliźniak dla naszego Ucznia.
Tej doniosłej akcji towarzyszyły różne imprezy. Była loteria fantowa, porady Pani Dietetyk z możliwością badania składu ciała, występ kółka teatralnego, koncert w wykonaniu uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły, podsumowanie konkursu plastycznego Podziel się życiem oraz rozgrywki sportowe z udziałem drużyn lektorów, strażaków, uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, rodziców i zawodników Bruk-Bet Termalika Nieciecza.
Wszystkim przybyłym z całego serca DZIĘKUJEMY, za to, że odpowiedzieli na naszą prośbę, poświęcili swój wolny czas i przyszli ratować ludzkie życie. Pragniemy też wyrazić naszą wdzięczność tym, którzy zorganizowali i włączyli się do przygotowań Dnia Dawcy Szpiku.
Niezależnie od tego jak dużo posiadamy, ważne jest ile możemy dać drugiej osobie. Każdy ma własny limit dobroci i miłości, który powinniśmy jednak z biegiem czasu powiększać, bo przecież Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Ta myśl naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II niech towarzyszy nam i naszym szlachetnym poczynaniom w nieustającym dążeniu do dawania siebie innym.
 Danuta Krupa

Film z akcji >>> zobacz 

Film – Podaruj Mateuszowi Życie