Szkolne Jasełka 2019

Dnia 19 grudnia 2019 r.  o godz 18 uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Danuty Krupy zaprezentowali licznie zgromadzonym gościom Jasełka. Poprzez śpiew kolęd, scenki, recytacje i życzenia wprowadzili nas w klimat świąt Bożego Narodzenia. Scenografię wykonała Teresa Hońdo oraz Elżbieta Dymon, oprawę muzyczną zapewnił zespół uczniów grający na instrumentach oraz p. Urszula  Lechowicz i  p. M. Pasek . Wszystkim zebranym na uroczystości życzenia świąteczne i noworoczne złożyli: ks. prałat Jan Rybak, wójt  Witold Morawiec, starosta dąbrowski Lesław Wieczorek, dyrektor Jarosław Bartoń oraz Barbara Wójcik, która 20 lat temu  jako dyrektor miejscowego gimnazjum zapoczatkowała cykl wieczornych spotkań wigilijnych. Potrawy wigilijne dzięki wsparciu darczyńców,  przygotowały kucharki pracujące w szkolnej kuchni. Uroczystości towarzyszyła wystawa i  kiermasz prac o tematyce bożonarodzeniowej.

Następnego dnia tj. w piątek  w godzinach rannych spektakl  został powtórzony w  obecności całej społeczności naszej szkoły. Na zakończenie dyrektor Jarosław Bartoń jeszcze raz serdecznie podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie, przekazał też słodkie prezenty dla wykonawców spektaklu.