Pomoc Ukrainie

Nie pozostajemy obojętni wobec tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą… Cała społeczność naszej szkoły solidaryzuje się w tych trudnych chwilach z Ukrainą. Wspólnie włączyliśmy się w pomoc uchodźcom oraz tym, którzy zdecydowali się pozostać w swojej ojczyźnie, by bronić jej przed rosyjskim atakiem. Końcem lutego zorganizowaliśmy zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Dzięki natychmiastowej odpowiedzi naszej społeczności, udało się zebrać i przekazać na ten cel m.in. żywność, środki higieny osobistej, ręczniki, koce i ubrania. Na początku marca zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy dla dotkniętych wojną obywateli Ukrainy. Za część zebranych środków zostały zakupione konserwy, które przekazaliśmy do siedziby Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z zebranymi w między czasie materiałami opatrunkowymi oraz środkami dezynfekującymi. Pozostała część pieniędzy zostanie wykorzystana do zakupu artykułów zgodnie z aktualnymi potrzebami ofiar wojny. Wsparliśmy również ogólnopolską akcję „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska. Z zebranych artykułów udało nam się przygotować pięć paczek, które zostały przekazane do oddziału Caritas w Oleśnie.

Serdecznie dziękujemy uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za przyłączenie się do akcji pomocy Ukrainie.