Powiatowy Konkurs Ortograficzny czyli „VII Ortograficzny bój o Złote Pióro Starosty”

26 kwietnia 2022 roku po raz VII w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbył się „Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty Powiatu Dąbrowskiego”.W zmaganiach z ortografią wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Oliwia Bułat z kl. VIII B i Martyna Musiał z kl. VII A. Uczestnicy mieli za zadanie napisać dyktando ortograficzne, które miało sprawdzić ich umiejętności. Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i gramatycznych języka polskiego. Uczennica naszej szkoły – Martyna Musiał otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!