Wycieczka klas drugich do Sandomierza i Kurozwęk

Dnia 25 października 2022 r. uczniowie klas 2 Szkoły Podstawowej w Oleśnie uczestniczyli pod opieką pań J. Wabno, B.Cholewa, K.Ruta i D.Skrzyniarz w jednodniowej wycieczce do Kurozwęk i Sandomierza. Wszyscy wstawili się punktualnie na miejscu zbiórki (budynek szkoły) o godz. 8.15. Po sprawdzeniu obecności , pożegnaniu z rodzicami wszyscy wyruszyli wygodnym autobusem w drogę. Pilotką naszej wycieczki była pani Gosia, która w trakcie jazdy opowiadała dzieciom ciekawostki i wskazywała na interesujące miejsca i obiekty mijane podczas podróży.
Pierwszym miejscem wycieczki były Kurozwęki- wieś w woj. świętokrzyskim, gdzie zobaczyli pałac, otaczający go park oraz wzięli udział w „Safari Bizon”. Na specjalnym wozie wjechali na obszar, na którym żyje ponad 80 bizonów. Oglądali też labirynty zbudowane z roślinności i świetnie bawili się na placu zabaw. Następnie udali się do Sandomierza. Pobyt rozpoczęli od pysznego obiadu w „Restauracji pod
Ciżemką”. Następnie spotkali się z panią przewodnik, która oprowadzała wycieczkę , opowiadając wiele ciekawostek związanych z miastem. Zwiedzili Rynek Starego Miasta, Zbrojownię Rycerską, Kościół św. Jakuba. Przeszli także Podziemną Trasą Turystyczną i wąwozem Królowej Jadwigi. W Zbrojowni wysłuchali bardzo ciekawych opowiadań Rycerza. Poznali m.in. legendę o Halinie Krępiance i Tatarach. Wielką frajdą dla dzieci była możliwość przebrania się w stroje rycerskie i stroje księżniczek. Była też okazja do zakupu pamiątek. Zadowoleni i pełni wrażeń wyruszyli o godz.16.00 do Olesna. W czasie drogi powrotnej pani pilot przeprowadziła dzieciom Quiz. Pięknie odpowiadały na pytania, co świadczy o tym, że uważnie słuchały wszystkich opowieści i wiele zapamiętały. Wszyscy szczęśliwie wrócili do Olesna o godz.17.30, gdzie na dzieci czekali już stęsknieni rodzice. To była wspaniała wycieczka!