ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA – XIII edycja

17 listopada 2023 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Badania dowodzą, że ponad 40% wszystkich uczestników Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia – dzieci, młodzieży i dorosłych – ma problem z mnożeniem do 100 i nie jest w stanie bez pomyłki odpowiedzieć na 5 pytań z tabliczki mnożenia. Najbardziej nielubianymi i jednocześnie stanowiącymi największe wyzwanie są działania: 4×8, 6×8, 6×9, 7×8, 7×9 (bez względu na kolejność czynników w tych działaniach), które powodują najwięcej pomyłek. Naszym uczniom udało się uzyskać tytuł EKSPERTA Tabliczki mnożenia, bowiem rozwiązali test online, który wyłonił najpierw najlepszych ekspertów w klasach, a następnie w szkole. Oto wyniki: